Az egységnyi oldalú ABC szabályos háromszögben mi a következő kifejezés értéke?


BC*CA+CA*AB+AB*BC


BC,CA,AB mind vektorok.


A megoldókulcs szerint -3/2, de nekem sehogy sem jön ki.



2021. aug. 6. 14:56
 1/3 steven95 ***** válasza:
100%

Skaláris szorzat:

A*B = |A|*|B|*cos(alfa)


Tehát fenti képlet:


cos(a)+cos(b)+cos(c)=3*cos(120 fok)=3*-1/2=-3/2


Számít hogy milyen irányba muatatnak a vektorok, így nem 60, hanem 120 fokos szöget zárnak be!

2021. aug. 6. 15:57
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet.
2021. aug. 6. 16:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy, ha "mindent" át akarsz ismételni:

[link]

2021. aug. 6. 17:04