BC*CA+CA*AB+AB*BC
BC,CA,AB mind vektorok.
A megoldókulcs szerint -3/2, de nekem sehogy sem jön ki.
2021. aug. 6. 14:56
1/3 steven95 válasza:
Skaláris szorzat:
A*B = |A|*|B|*cos(alfa)
Tehát fenti képlet:
cos(a)+cos(b)+cos(c)=3*cos(120 fok)=3*-1/2=-3/2
Számít hogy milyen irányba muatatnak a vektorok, így nem 60, hanem 120 fokos szöget zárnak be!
2/3 A kérdező kommentje:
Ezer köszönet.
2021. aug. 6. 16:16
3/3 anonim válasza:
Vagy, ha "mindent" át akarsz ismételni: