Hogyan oldhatóak meg ezek a feladatok?


1. Adottak a következő vektorok: a (3; 5), b ( -1; 6).

a) Határozd meg az a vektor hosszát!

b) Határozd meg az 2a + 3b vektor koordinátáit!

c) Határozd meg az a és b vektor skaláris szorzatát!

d) Mekkora szöget zár be a két vektor?


2. Adottak az A (3; 4), B ( - 4; 2) és C (0; - 7) pontok.

a) Számold ki az A pont távolságát az origótól!

b) Számold ki az A és B pont távolságát!

c) Számold ki az AC szakasz felezőpontjának koordinátáit!

d) Számold ki az ABC háromszög súlypontját!


3. Adott az AB szakasz F (4; - 1) felezőpontja, és B (2; 7) végpontja. Számold ki az A pont

koordinátáit!


4. Adott az ABC háromszög két csúcsa A(1; 5) és B( - 3; 6), és S (0; -5) súlypontja. Számold

ki a háromszög C csúcsának koordinátáit!


5.

a) Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, ahol

P0

(2; 6) az egyenes egy pontja, és

n

( - 4; 5) az egyenes normálvektora!

b) Írd fel annak az egyenesnek az egyenletét, ahol

P0

( -3; 1) az egyenes egy pontja, és

v

(2; -5) az egyenes irányvektora!


6. Állapítsd meg, hogy rajta van-e A (2; -1), B(0; 7

5

) pont az e: 2x + 5y = 7 egyenesen!


7. Határozd meg az e: 3y – 2x = 0 egyenes normálvektorát, és irányvektorát!


8. Írd fel a kör egyenletét, ha adott a középpontja O( -3; 7), és a sugara r = 8!


9. Határozd meg a k: (𝑥 − 3)

2 + (𝑦 + 2)

2 = 64 kör középpontjának koordinátáit és sugarát!


10. Számold ki az e : x = 1 + y és f: x + y = 6 egyenesek metszéspontjának koordinátáit!



2021. jún. 2. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan? Aki odafigyelt matekórán, annak könnyen. :)
2021. jún. 2. 09:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez sose nem ment így gyakorin, hogy copy+c, copy+v-zek egy feladatot és majd a többiek megoldják. Mi a kérdésed? Hol akadtál el? Mit nem értesz, google a barátod, ha utána sem érted tedd fel a kérdésed, és válaszolunk rá.
2021. jún. 2. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2: szó nincs itt kérdésről, nettó felszólítás:


Hogyan oldhatóak meg ezek a feladatok? = Csináljátok meg helyettem a házifeladatot.

2021. jún. 2. 10:35
 4/8 anonim válasza:

1., a, (ab)= gyök alatt (a1-b1)a négyzeten +(a2-b2) négyzeten=4,12

b, a=3i+5j

b=-i+6j. tehát 2a+3b=2x(3i+5j)+3x(-i+6j)

c, ab= axbxcosgamma

a=gyök alatt a1 a négyzeten + a2 a négyzeten= 5,83

b=gyök alatt b1 a négyzeten + b2 a négyzeten = 6,08

axb= a1xb1+ a2xb2= 27

d, 27= 5.83x6.08xcos gamma. ebből számolva gamma= 40.4 fok


2.A( 3,4)

B(-4,2)

C(0,7)

O(0,0). az AO távolság= gyök alatt (a1-o1) a négyzeten + ( a2-o2) a négyzeten=5

AB távolság= gyök alatt (a1-b1) a négyzeten + (a2-b2) a négyzeten =7.28

c, F((a1+c1)/2, (a2+c2)/2)

Tehát F(1,5 , 5,5)

d, S(. (a1+b1+c1)/3 , (a2+b2+c2)/3)

ebbe behelyettesítve S(-1/3, 13/3)


3. F(4,-1)

B(2,7). Az előző feladat alapján:

f1= (a1+b1)/2. f2= (a2+b2)/2

4= (a1+ 2)/2 -1= (a2+7)/2

a1=6 a2=-9

Tehát A pont koordinátái: A(6,-9)


4. A(1,5)

B(-3,6)

S(0,-5)

A kettes feladat alapján:

s1= (a1+b1+c1)/3 s2=(a2+b2+c2)/3

0=(1+(-3)+c1)/3 -5=(5+6+c2)/3

c1=2 c2=-26

Tehát a C pont koordinátái: C( 2, -26)


5.a, PO(2,6)

n(-4,5). Ezek alapján: -4x+5y=-4x2+5x6

-4x+5y=22

b, PO(-3,1)

v(2,-5) v-ből n-et csinálunk:n(5,2)

Ezek és az előző rész alapján: 5x+2y= 5x(-3)+ 1x2

5x+2y= -13


6. A(2,-1)

2x2+5x(-1)= 7. Ez az egyenlet nem lesz igaz, így A pont nincs rajta az egyenesen

B(0,7)

2x0+ 5x7=7. Ez sem igaz, B pont sincs rajta az egyenesen


7. e: 3y-2x=0

n(3,-2). A v-t pedig az n átalakításával kapjuk meg: v(2,3)


8. O(-3,7)

r=8.

A kör egyenlete: ( x-u) a négyzeten+ ( y-v) a négyzeten = r a négyzetem

Ebbe behelyettesítve: (x+3) a négyzeten + (y-7) a négyzeten =64


10. e: x= 1+y

f: x+y=6

A felsőt behelyettesítem az alsóba: 1+y+y=6.

2y=5

y=5/2. ebből az x=7/2

Vagyis a metszéspont K(7/2, 5/2)


A kilences feladat leírását nem értem sorry :)

2021. jún. 2. 11:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Most az a baj, hogy ezt benásolja a füzetébe és pár év múlva lesz mégegy “ hogy fellebbezzem az 1-es matek érettségimet” kérdés gyakorin...
2021. jún. 2. 11:08
 6/8 anonim ***** válasza:

5-nél a PONT! :)


De az is lehetséges, hogy kap egy full rossz megoldást, és aztán jól befürdik vele a tanárnál....

Mert eszébe se jut leellenőrizni, hogy valós-e a leírt megoldás.. És tudása sincs erre...

2021. jún. 2. 11:11
 7/8 krwkco ***** válasza:

#4

"A kilences feladat leírását nem értem sorry :)"

A 2-esek elé RETURN helyett hatvány jelet kell képzelni.

De szerintem sem segítesz, ha a kérdezők helyett megoldod a feladatokat. Inkább azt írd meg, hogy mi az első lépés vagy milyen képletet/szabályt használjanak.

2021. jún. 2. 13:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem érted akkor töltsdke a fotomat-ot amit nem így kell leírni az megoldja neked senkinek sincs kedve helyetted matekozni
2021. júl. 2. 14:43