Sos! A matek házimban kéne holnapra segítség! Valaki elmagyarázza??


Itt vannak a feladatok(előre is köszönöm!):


157. Egy 36m/s és egy 20m/s sebességgel haladó test ugyanarról a helyről, egy időben indulva ellenkező irányban haladva távolodni egymástól. Hány másodperc múlva lesz a távolságuk 574 m?


Ez kéne.

A többit se nagyon értem, de ha valaki elmagyarázza, hátha megy majd :).


Mi táblázatos módszerrel oldjuk meg, jó lenne, ha úgy segítenétek (egyenlettel) :/.



2021. máj. 25. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkező irényban mozognak, vagyis olyan, mintha az egyik állna és a másik 36+20m/s távolodna.

Így,

56x=574

x=574/56=10.25 másodperc.

2021. máj. 25. 20:51
 2/13 anonim válasza:
100%

Egyenlettel nem tudom, hogy van.

De kb el tudom mondani.

1 s alatt 56 m lesz a távolságuk(36+20).

(2 s alatt 112 m lesz a távolságuk. 112÷56=2 2s

3 s alatt 168 m lesz a távolságuk. 168÷56=3 3s)

Akkor 574÷56=10,25

10,25 s

Elvileg.


(Pl.: Távolodnak egymástól két test (ugyanezzel az adattal), hány másodperc múlva lesz a távolságuk 112 m?

Akkor 56 1 s alatt.

112÷56=2

2 s múlva.)

2021. máj. 25. 21:00
 3/13 A kérdező kommentje:

Juj de szuper, köszönöm szépen!!

Nem haragszotok remélem, ha még 2 kérdésben kérek segítséget😅.

Nem nagyon magyarázza el a tanár, házit sem ellenőrzünk, így sajnos ide kellett fordulnom :(. Félek, hogy dolgozatnál nem nagyon fogom tudni, és fontos lenne a jó jegy az átlagom szempontjából.


168. Valaki elindult az A tanyáról a B faluba 3km/h sebességgel. Két óra múlva az A tanyáról ugyanazon az úton elindult a B faluba egy másik gyalogos 4,5 km/h sebességgel. Az A tanyától mekkora távolságra és mennyi idő múlva fogja utolérni a másik gyalogos az elsőt?


169. Az A és B túristaházból, amelyek egymástól 10 km távolságra vannak, egyszerre indul el egy-egy turista egymással szembe. Az egyik óránként 4kmt, a másik 6kmt halad. Határozzuk meg, hogy mennyi idő múlva, és hol találkoznak.



Előre is köszönöm mégegyszer!!

2021. máj. 25. 21:10
 4/13 anonim ***** válasza:

168

3(x+2)=4.5x

ebből x=4 óra

Ellenőrzés, b pont: 3*(4+2)=18 km és 4*4.5=18 km valóban helyes.

18km a táv.

2021. máj. 25. 21:15
 5/13 anonim ***** válasza:

169

4+6=10km/h

10km/10km/h= 1 óra

6 illetve 4 km tettek meg.

2021. máj. 25. 21:17
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Ha jól értem, azért 3(x+2) az eleje, mert x az az idő, akkor 3x, és a +2 meg a plusz 2 óra "előny"??


Miért nem csak 3x+2?

Légyszi, valaki magyarázza el😅.


Innen is köszönöm, már HATTALMASAT SEGÍTETTETEK!!

2021. máj. 25. 21:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, azért van +2, mert annyival előbb kezdte.
2021. máj. 25. 21:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Légyszi el is tudjátok magyarázni?😅
2021. máj. 25. 21:23
 9/13 A kérdező kommentje:
Mármint a 169est, és hogy a 168ban miért zárojeles az egyenlet.
2021. máj. 25. 21:26
 10/13 A kérdező kommentje:

169.


s(km) = v(km/h) × t(h)

A 4x 4 x

B 6x 6 x


10km az út


10km=6x+4x

10km=10x /÷10

x=1h


És akkor 1 óra múlva találkoznak(mivel a 4x kisebb, mint a 6x), az Atól 4kmre.


Jól oldottam meg?

2021. máj. 25. 21:38
1 2