Adottak az ABC héromszög csúcsai: A(2;3), B(-2;5), C(-3;-2), Számítsuk ki az ABC háromszög területét. Ennek a levezetésében kéne segítség!!? Heron képlettel számolva 13,16 jött ki nekem de nem bitos hogy jó

Az oldalak hossza számításom szerint AB gyök20 AC gyök50 BC gyök 50

2021. máj. 2. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalak hosszára nekem is ennyi jött ki.


Ezek alapján a Héron-képletben az s= K/2= 9,31

s-a=2,24=s-b (ez az s-gyök50)

s-c= 4,83 (ez az s-gyök20)


héron képletbe helyettesítve:


gyök(s*(s-a)*(s-b)*(s-c) = gyök(9,31*2,24*2,24*4,38) = gyök225,86


ha ebből gyököt vonunk 15,02-t kapunk.

2021. máj. 2. 10:59
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A Héron-képlet eléggé ágyúval galambra lövéses megoldás ebben a példában, ráadásul a kerekítések miatt a pontos eredményt sem adja meg (bár az első válaszoló megoldása egész közel van hozzá). A terület sokkal egyszerűbben is meghatározható;


-Rajzold fel a három pontot és a háromszöget (a számításhoz nem kötelező, de a jobb érthetőség kedvéért érdemes).

-A csúcsokon húzz be a tengelyekkel párhuzamos egyeneseket úgy, hogy az egyenes ne vágja két részre a háromszöget (esetünkben a B csúcsból nem kell a függőleges egyenest behúzni egyedül), ekkor az egyenesek metszéspontjai egy téglalapot határoznak meg.

-A téglalap oldalainak hosszait le tudjuk olvasni, mivel párhuzamosak a tengelyekkel, így a téglalap területét is meg tudjuk határozni: 7*5=35 területegység.

-Az látható, hogy a téglalapot a háromszög oldalai 4 darab háromszögre bontják; az eredetire, aminek a területét meg akarjuk határozni, és három másikra, amik derékszögűek. Ezeknek külön-külön ki tudjuk számolni a területeiket, mivel a befogók hosszát ismerjük: 7*1/2=3,5 területegység, 4*2/2=4 területegység, 5*5/2=12,5 területegység.

-Innen egyszerű kivonással kapjuk a középső háromszög területét: 35-3,5-4-12,5=15 területegység, egzaktul.

2021. máj. 2. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy


T=|a1b2+b1c2+c1a2-a2b1-b2c1-c2a1|/2

2021. máj. 2. 11:57