Derékszögű háromszög- hogyan kell?


1. Egy derékszögű háromszög egyik befogójának (a=12cm) az

átfogóra eső merőleges vetülete 8 cm. Milyen hosszú az átfogó? (Befogótétellel

számolj!)


2. Egy derékszögű háromszög egyik befogója a=13 cm, az

átfogóhoz tartozó magasság m=12 cm. Mekkora az említett befogó átfogóra eső

merőleges vetülete? (Pitagorasz tételével számolj!)


3. Egy derékszögű háromszög átfogóját a hozzá tartozó

magasságvonal talppontja p=20 cm és q=45 cm-es darabokra osztja. Mekkora az

említett magasság? (Magasságtétellel számolj!) Mekkora a háromszög területe?


Előre is nagyon köszönöm!



2021. ápr. 29. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

1) 12^2=8*c


2) v=sqrt(13^2-12^2)


3) m^2=20*45, T=(20+45)*m=2

2021. ápr. 29. 16:47
 2/2 anonim válasza:

3 feladat: magasság(m)=gyök alatt pXq, azaz gyök alatt 20X45, ami 30!



A területe aXb/2


A b= gyök alatt cXq, a c=p+q, tehát a c 65cm. Ebből ki lehet számolni, hogy a b=gyök alatt 65x45,ami 54,08cm.


Az a=gyök alatt cXp, tehát gyök alatt 65X20,azaz 36,06


Így a terület 36,06+54,08/2,azaz 45,07

2021. ápr. 29. 16:56