Köszi a segítséget! 10.-es matek feladat2021. ápr. 16. 11:08
1/3 anonim válasza:
Pitagorasz tételével kiszámolod a másik befogót, majd megszerkeszted a háromszöget és közép, valamint súlyvonalait. Utána pedig leméred őket.
2/3 anonim válasza:
b = 5
sc = 13/2
sa = sqrt(6^2+5^2)
sb = sqrt(12^2+(5/2)^2)
ka = 6
kb = 5/2
kc=13/2
3/3 anonim válasza: