Mekkorák a középvonalai és a súlyvonalai a derékszögű háromszögnek, amelynek átfogója 13 cm, az egyik befogója pedig 12 cm?

Köszi a segítséget! 10.-es matek feladat
2021. ápr. 16. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Pitagorasz tételével kiszámolod a másik befogót, majd megszerkeszted a háromszöget és közép, valamint súlyvonalait. Utána pedig leméred őket.
2021. ápr. 16. 11:31
 2/3 anonim ***** válasza:

b = 5

sc = 13/2


sa = sqrt(6^2+5^2)


sb = sqrt(12^2+(5/2)^2)


ka = 6


kb = 5/2


kc=13/2

2021. ápr. 16. 11:39
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Amit meg kell tanulnod hozzá:


[link]


[link]


[link]

2021. ápr. 16. 11:51