Adott egy háromszög A és B csúcsa, valamint S súlypontja. Számítsuk ki a harmadik csúcs koordinátáit,
ha A(5;-2), B(-3;3), S(4;-7)!
2021. ápr. 29. 17:03
1/7 anonim válasza:
S =(A+B+C)/3 => C = 3S-A-B
Helyettesíts be!
2/7 A kérdező kommentje:
C= 3*(4;-7)-(5;-2)-(-3;3)
És utána?
Tudom nagyon hülye vagyok ebben, de a tanár ezt a részt sose magyarázta, így nem tudom folytatni :(
2021. ápr. 29. 17:10
3/7 anonim válasza:
Végezd el a műveleteket a koordinátákkal!
4/7 A kérdező kommentje:
C=3*(4+5+(-3);-7+(-2)-2+3)?
2021. ápr. 29. 17:13
5/7 A kérdező kommentje:
-2 kétszer írtam, így az egyik nem kell
2021. ápr. 29. 17:14
6/7 anonim válasza:
C(3*4-5+3; 3*(-7)+2-3)=(10; -22)
7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Így már elboldogulok a többivel! :)
2021. ápr. 29. 17:18