Hogyan tudom kiszámolni a C-t?


Adott egy háromszög A és B csúcsa, valamint S súlypontja. Számítsuk ki a harmadik csúcs koordinátáit,

ha A(5;-2), B(-3;3), S(4;-7)!



2021. ápr. 29. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

S =(A+B+C)/3 => C = 3S-A-B

Helyettesíts be!

2021. ápr. 29. 17:06
 2/7 A kérdező kommentje:

C= 3*(4;-7)-(5;-2)-(-3;3)

És utána?

Tudom nagyon hülye vagyok ebben, de a tanár ezt a részt sose magyarázta, így nem tudom folytatni :(

2021. ápr. 29. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Végezd el a műveleteket a koordinátákkal!
2021. ápr. 29. 17:12
 4/7 A kérdező kommentje:
C=3*(4+5+(-3);-7+(-2)-2+3)?
2021. ápr. 29. 17:13
 5/7 A kérdező kommentje:
-2 kétszer írtam, így az egyik nem kell
2021. ápr. 29. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
C(3*4-5+3; 3*(-7)+2-3)=(10; -22)
2021. ápr. 29. 17:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

Így már elboldogulok a többivel! :)

2021. ápr. 29. 17:18