Valaki el tudná értőn magyarázni?2021. ápr. 27. 15:29
1/3 anonim válasza:
Két megoldás-sereg a megoldás:
100x = 15x + k*180°, vagy 100x = 180°- 15x + k*180°,
ahol k tetszőleges egész szám.
Ezután ki kell fejezni az x-t.
2/3 anonim válasza:
1-es, a sin(x) függvénynek nem 180° a periódusa.
A másik dolog, hogy ha fokban adod meg az eredményt, akkor azt át kell váltani radiánba.
3/3 anonim válasza:
sin(a) = sin(b) akkor, ha a = b, vagy a = pi - b. De mivel a sin függvény periodikus, ezért végtelen sok megoldása lehet. A periódusa 2pi, melyet a fenti összefüggésekben is fel kell tüntetni:
a = b + 2k*pi, és a = pi - b + 2k*pi, ahol k eleme Z-nek.
Ha sin(100x) = sin(15x), akkor:
100x = 15x + 2k*pi, vagy
100x = pi - 15x + 2k*pi
Megoldod a két egyenletet, és a trigonometrikus egyenlet megoldáshalmaza e két egyenlet megoldásának uniója lesz.