gyök(3)*sin2x - 2*sin²x= -12021. jan. 12. 17:14
1/2 anonim válasza:
sin2x = 2sinxcosx
cosx = √(1 - sin²x)
sinx-et elnevezed y-nak.
y-ra hiányos negyedfokú egyenletet kapsz
2/2 anonim válasza:
Gyök(3)*2*sinx*cosx-sinx*sinx=sinx*sinx-1=-cosx*cosx
Gyök(3)*2*tgx-tgx*tgx=-1
Gyök(3)*2*y-y^2+1=0
y= gyök3 +/- 2 = tgx
Vagy, ha cosx=0 akkor:
sin^2x =1/2