Hogy kell megoldani ezt a trigonometrikus egyenletet?

gyök(3)*sin2x - 2*sin²x= -1

2021. jan. 12. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

sin2x = 2sinxcosx

cosx = √(1 - sin²x)


sinx-et elnevezed y-nak.

y-ra hiányos negyedfokú egyenletet kapsz

2021. jan. 12. 17:26
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyök(3)*2*sinx*cosx-sinx*sinx=sinx*sinx-1=-cosx*cosx

Gyök(3)*2*tgx-tgx*tgx=-1

Gyök(3)*2*y-y^2+1=0

y= gyök3 +/- 2 = tgx

Vagy, ha cosx=0 akkor:

sin^2x =1/2

2021. jan. 12. 18:01