Az egyszerűbbeket meg bírom csinálni (bár lehet valakinek ez is egyszerű), de ezeknél már elakadok, azt sem tudom, hogy kezdjek neki, pedig már próbáltam utánanézni, de nem értem.
a, sin(2x+30 fok)= 1/2
b, sin(3x-pi/3)= -1/2
Ilyen típusú feladatokra gondoltam. Nem csak azt akarom, hogy megoldják helyettem, hanem a levezetés is érdekel.
2020. ápr. 7. 17:02
1/2 anonim válasza:
a) sin(2x+30°)=1/2
2x+30°=30°+k360° (számológép) vagy 2x+30°=180°-30°+k360°
2x=k360° vagy 2x=150°+k360°
x1=k180° vagy x2=75°+k180°
(k egész szám)
b)Ugyanilyen radiánban.
sin(3x-Pi/3)=-1/2
3x-Pi/3=-Pi/6+2kPi vagy 3x-Pi/3=Pi-(-Pi/6)+2kPi
3x=Pi/6+2kPi vagy 3x=3Pi/2+2kPi
x1=Pi/18+2kPi/3 vagy x=Pi/2+2kPi/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. ápr. 7. 18:43