Hogy kell ezeket megoldani matekból? 10. osztály, trigonometrikus egyenletek


Az egyszerűbbeket meg bírom csinálni (bár lehet valakinek ez is egyszerű), de ezeknél már elakadok, azt sem tudom, hogy kezdjek neki, pedig már próbáltam utánanézni, de nem értem.


a, sin(2x+30 fok)= 1/2

b, sin(3x-pi/3)= -1/2


Ilyen típusú feladatokra gondoltam. Nem csak azt akarom, hogy megoldják helyettem, hanem a levezetés is érdekel.


2020. ápr. 7. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

a) sin(2x+30°)=1/2

2x+30°=30°+k360° (számológép) vagy 2x+30°=180°-30°+k360°

2x=k360° vagy 2x=150°+k360°

x1=k180° vagy x2=75°+k180°

(k egész szám)


b)Ugyanilyen radiánban.

sin(3x-Pi/3)=-1/2

3x-Pi/3=-Pi/6+2kPi vagy 3x-Pi/3=Pi-(-Pi/6)+2kPi

3x=Pi/6+2kPi vagy 3x=3Pi/2+2kPi

x1=Pi/18+2kPi/3 vagy x=Pi/2+2kPi/3

2020. ápr. 7. 17:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. ápr. 7. 18:43