Tudnátok segíteni nekem ezekben a matekfeladatokban?


Ez az egyik: [link]


A másik pedig: Egy háromszöget a középvonalainál négy háromszögre bontunk. Ezek kerületeinek összege 32 cm. Mekkora az eredeti háromszög kerülete?


Előre is köszönöm!



2021. ápr. 23. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az elsőben Pitagorasz-tétellel ki kell számolni a szakaszokat és összeadni a végén. Elkezdem neked:

1^2+1^2=c^2

2=c^2

c=gyök 2, kerekítve 1.41


Így megcsinálod a többit is és a végén összeadod (csak vigyázz, nem mindenhol átló van, van ahol az előző négyzet oldalával kell számolni).

2021. ápr. 23. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Azért 9. Osztályban a Phitagorasz tételt illene ismerni.
2021. ápr. 23. 15:18
 3/3 anonim ***** válasza:

2)

Érdemes tudni, hogy a háromszög középvonalai pont párhuzamosak a szemközti (3.) oldallal, illetve hosszuk pont a fele.


Ha a háromszög 3 oldala a, b és c, akkor a középvonalak által létrehozott kerület lesz egyszer a+b+c, mert pontosan 1x az eredeti háromszög kerülete kijön a külső kis háromszögek 2-2 oldalábol. Ehhez jön még hozzá a 3 középvonal (1/2a+1/2b+1/2c), de ezeket meg kell szorozni 2-vel, mert ezek alkotják a középső, 4. háromszöget.

Ezért:

2a+2b+2c=32 => osztás 2-vel

a+b+c=16


És meg is van a válasz a kérdésre, tehát az eredeti háromszög kerülete 16cm.

2021. ápr. 23. 15:24