P =2021. ápr. 20. 11:36
1/5 anonim válasza:
1. P = U * I
2. R = U / I ==> I = U / R
Ezt behelyettesítjük az 1. egyenletbe: P = U * U / R = U² / R
2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és akkor a P mértékegysége a Watt, igaz?
2021. ápr. 20. 11:53
3/5 anonim válasza:
A teljesítmény mértékegysége a watt. A P a teljesítmény jele.
4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2021. ápr. 20. 11:58
5/5 anonim válasza:
Vigyázz a mértékegységekre! Az R értékét Ohmban add meg!