Határozza meg az R = 2 kOhm ellenálláson U = 12 V feszültség hatására létrejövő teljesítményt! Valaki levezetné?

P =

2021. ápr. 20. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. P = U * I

2. R = U / I ==> I = U / R

Ezt behelyettesítjük az 1. egyenletbe: P = U * U / R = U² / R

2021. ápr. 20. 11:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és akkor a P mértékegysége a Watt, igaz?
2021. ápr. 20. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
A teljesítmény mértékegysége a watt. A P a teljesítmény jele.
2021. ápr. 20. 11:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen.
2021. ápr. 20. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Vigyázz a mértékegységekre! Az R értékét Ohmban add meg!
2021. ápr. 21. 20:10