Egy 400Ω ellenállású fogyasztót mekkora ellenállású fogyasztóval kell sorba kötni, hogy 220V feszültség mellet 0,2 A erősségű áramerősség legyen? mekkora feszültség jut az egyes fogyasztókra? mekkora a fogyasztok teljesítménye?


2020. dec. 2. 18:20
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
57%

R1 = 400 Ohm.

I = U/(R1+R2)

Ui=U·Ri/(R1+R2) (i = 1; 2)

Pi = Ui²/Ri

2020. dec. 2. 19:36
 2/3 A kérdező kommentje:
leírnád a választ? köszönöm
2020. dec. 2. 20:10
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Ott vannak a lépések. Mi akadályozott meg abban, hogy 20:10 és 20:19 között kiszámold?
2020. dec. 2. 20:19