Egy valós feszültségforrás üresjárati feszültsége 12V.10 Ohm-os terhelő ellenállás esetén teljesítménye 40W. Mekkora a generátor belső ellenállása?


Egy valós feszültségforrás üresjárati feszültsége 12V. 10 Ohm-os terhelő ellenállás esetén teljesítménye 40W. Mekkora a generátor belső ellenállása?


Egy képlettel és levezetéssel ha valaki tudja! Köszönöm!



#elektrotechnika #generátor #belsőellenállás
2019. dec. 29. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Hát ez egy Ohm-törvény kérdése... Van egy feszültség, egy áram, igaz, ellenállásból kettő van. Persze, azzal nehezítve van, hogy a teljesítményt hogy számoljuk ki. Nem akarnál inkább felfejlődni a nulla szint fölé?
2019. dec. 30. 09:34
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem Ohm törvény btw... Ph = (U^2 * Rt ) / (Rb+Rt)^2

Mivel ebben az esetben a 40W a hasznos telejsítmény lesz a terhelő ellenálláson míg a belső ellenálláson 8W fog termelődni ami nem a hasznos munkavégzés.



Ha hülye vagy legalább nem akarj trollkodni.

2019. dec. 30. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Mármint én hülye? Meséld már el, hogy lesz 12 V esetén 40 W egy 10 ohmos ellenálláson? Ha nincs belső ellenállás, akkor az 1,2 A, azaz 12 W... :D
2019. dec. 30. 15:32
 4/6 A kérdező kommentje:
A 12V elírás az 24 lett volna ettől függetlenül a közelében nem voltál a feladat megoldásának azon kívül, hogy feleslegesen trollkodtál.
2019. dec. 30. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát dehogynem. Figyeld, mit írtam és mit írok:

"hogy a teljesítményt hogy számoljuk ki"

Az ellenálláson folyó áram a P=InégyzetRt alapon 2 A.

"Ohm-törvény kérdése"

Az ellenálláson Uk=2Ax10Ohm=20 V esik

A belső ellenállás Rb=(Ub-Uk)/I=2 Ohm


Hát látod, milyen egy távolba pislogó kérődző élőlény vagy? :D


No, te is elmeséled, hogy mi volt a gondolkodásod folyamata? :D

2019. dec. 30. 18:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Látod, mekkora marha vagy? :D És, ha nem omlik össze a civilizáció, akkor évmilliókig röhög rajtad a világegyetem.
2020. márc. 28. 19:39