#elektronika házi feladat feszültség ellenállás #áram számítás
2019. dec. 8. 17:56
1/3 anonim válasza:
Ha soros kapcsolásról van szó, akkor U = U1 + U2
R = U / I
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de a tanár szerint ki kell vonni, U2-U1/I=20/0,8=25ohm
2019. dec. 8. 19:05
3/3 anonim válasza:
1#
Rosszul gondolod, miért adod össze a két feszültséget? Egy darab ellenállásról van szó. Két feszültség van megadva és az áram. Egy közös ponthoz (hálózati feszültség esetén ez a nullavezető) képest az U1 az ellenállás egyik kivezetésén, U2 az ellenállás másik kivezetésén mérhető feszültség. Ezért az ellenálláson eső feszültség: U1–U2, ennek alapján az ellenállás: R=(U1–U2)/I=(230–210)/0,8=25 Ω