Knife1 kérdése:

Segítséget szeretnék a megoldáshoz: Ha U1=230V, U2=210V, és I=0,8A, akkor R=?


#elektronika házi feladat feszültség ellenállás #áram számítás
2019. dec. 8. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha soros kapcsolásról van szó, akkor U = U1 + U2

R = U / I

2019. dec. 8. 18:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, de a tanár szerint ki kell vonni, U2-U1/I=20/0,8=25ohm
2019. dec. 8. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1#

Rosszul gondolod, miért adod össze a két feszültséget? Egy darab ellenállásról van szó. Két feszültség van megadva és az áram. Egy közös ponthoz (hálózati feszültség esetén ez a nullavezető) képest az U1 az ellenállás egyik kivezetésén, U2 az ellenállás másik kivezetésén mérhető feszültség. Ezért az ellenálláson eső feszültség: U1–U2, ennek alapján az ellenállás: R=(U1–U2)/I=(230–210)/0,8=25 Ω

2022. jún. 10. 12:38