2.) Egy rombusz hegyesszögei 38 fokosak, rövidebbik átlója 18 cm. Mekkora a rombusz területe?2021. ápr. 20. 11:04
1/4 anonim válasza:
1) Rajzot csinálj hozzá
Pitagorasz-tétel => AT=40 => TB=8 => CD=32
tg(alfa)=30/8 => alfa=75,1° => béta=104,9°
2/4 anonim válasza:
2)
sin19°=9/a => a=27,6˘2
T=a^2*sin38°=470,5
3/4 anonim válasza:
1) Ha felrajzolod az ábrát, akkor a trapézon belül keletkezik egy olyan derékszögű háromszög, melynek ismered az átfogóját és (függőleges) befogóját, így a másik befogót is ki tudod számolni Pitagorasz tételével, ami egyébként a trapéz hosszabbik alapjának egy része. Innen már könyedén ki lehet számolni mindent, lépéről-lépésre. A hegyesszögeket ki tudod számolni a derékszögű háromszögkből.
2) Az átló a rombuszt egyenlő szárú háromszögekre bontja, innen már könnyű elindulni.
4/4 anonim válasza:
1: Van a trapézon belül egy derékszögű háromszöged, befogó 30, átfogó 50. Ebből indulj ki.