Valaki segítene a feladatban? Egy szimmetrikus trapéz hosszabbik alapja 7 cm, az alapon fekvő szögei 60 fokosak, szárai 4 cm-esek. Mekkora a rövidebbik alap?

ha valaki tudja letudná vezetni a feladatot??
2014. febr. 16. 17:11
 1/1 anonim ***** válasza:

rajzold fel a trapézt, a derékszögű háromszögeknél

cos60=x/4

1/2=x/4

x=2

ez mindkét oldalon 2cm vág le a rövidebb alap a hosszabból

tehát a rövidebb alap 3cm.

2014. febr. 16. 17:50