ha valaki tudja letudná vezetni a feladatot??2014. febr. 16. 17:11
1/1 anonim válasza:
rajzold fel a trapézt, a derékszögű háromszögeknél
cos60=x/4
1/2=x/4
x=2
ez mindkét oldalon 2cm vág le a rövidebb alap a hosszabból
tehát a rövidebb alap 3cm.