Ez lenne a házi feladatom, de nem értem.Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném :))2021. ápr. 18. 13:01
1/3 anonim válasza:
Newton II. törvénye szerint F = m * a.
A tömeg ismert, a gyorsulás szintén, így ki tudod számolni a gyorsító erőt. A munka képletét pedig már általános iskolában megtanultad,
W = F * s.
Az erőt most számoltad ki, az elmozdulás mértékét pedig megadja a feladat.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mostmár értem:))
2021. ápr. 18. 13:09
3/3 A kérdező kommentje:
Akkor az úgy volt hogy
F=m*a=90*2=180N
És ezután
W=F*s=180*20=3600J
2021. ápr. 18. 13:15