A motoros és a robogó együttes tömege 90 kg. Mekkora volt a gyorsítási munka, ha 2 m/s^2 gyorsulással 20 méter utat tesz meg az indulástól?

Ez lenne a házi feladatom, de nem értem.Aki tudna segíteni annak nagyon megköszönném :))
2021. ápr. 18. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Newton II. törvénye szerint F = m * a.

A tömeg ismert, a gyorsulás szintén, így ki tudod számolni a gyorsító erőt. A munka képletét pedig már általános iskolában megtanultad,

W = F * s.

Az erőt most számoltad ki, az elmozdulás mértékét pedig megadja a feladat.

2021. ápr. 18. 13:03
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mostmár értem:))
2021. ápr. 18. 13:09
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor az úgy volt hogy

F=m*a=90*2=180N


És ezután

W=F*s=180*20=3600J

2021. ápr. 18. 13:15