SOS!!!2020. jún. 4. 13:29
1/3 anonim válasza:
Fejek szerint:
CS+NY=23
CS=23-NY
Lábak szerint:
2CS+4NY=66
2(23-NY)+4NY=66
46+2NY=66
2NY=20
NY=10
CS=23-10
CS=13
2/3 anonim válasza:
Ha egy fejre 2 lábat varrsz rá, csirkét kapsz, ha 4-et, akkor nyulat.
Először minden fejre csak két-két lábat varrj (így mind csirke lesz), akkor 2×23=46 lábat használtál el. Megmaradt 66-46=20 láb, vagyis 10 pár lábad van még. Ha ezeket 10 fejhez hozzávarrod, akkor 10 csirkédből nyulad lesz, így már csak 23-10=13 csirkéd marad. Tehát csirke van több.
3/3 anonim válasza:
Csirke x
Nyúl y
2x + 4y=66 x = (66 - 4y)/2
x + y = 23 x = 23 - y
23 - y = (66-4y)/2 46-2y = 66 - 4y
2y = 20 y = 10 23 -10 = 13
10 nyúl, 13 csirke
(13 x 2) + (10 x 4) = 66