Egy kertben kétlábú csirkék és négylábú nyulak vannak. A fejek száma együttesen 23, lábaik száma összesen 66. Nyúl vagy csirke van több a kertben? Mi a megoldási folyamata?

SOS!!!

2020. jún. 4. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fejek szerint:

CS+NY=23

CS=23-NY

Lábak szerint:

2CS+4NY=66

2(23-NY)+4NY=66

46+2NY=66

2NY=20

NY=10

CS=23-10

CS=13

2020. jún. 4. 14:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egy fejre 2 lábat varrsz rá, csirkét kapsz, ha 4-et, akkor nyulat.

Először minden fejre csak két-két lábat varrj (így mind csirke lesz), akkor 2×23=46 lábat használtál el. Megmaradt 66-46=20 láb, vagyis 10 pár lábad van még. Ha ezeket 10 fejhez hozzávarrod, akkor 10 csirkédből nyulad lesz, így már csak 23-10=13 csirkéd marad. Tehát csirke van több.

2020. jún. 4. 14:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Csirke x

Nyúl y


2x + 4y=66 x = (66 - 4y)/2

x + y = 23 x = 23 - y


23 - y = (66-4y)/2 46-2y = 66 - 4y

2y = 20 y = 10 23 -10 = 13


10 nyúl, 13 csirke

(13 x 2) + (10 x 4) = 66

2020. jún. 4. 14:28