Az ABD haromszog kerulete 32cm. Hany cm az ABCD rombusz hosszabb atloja, ha az ABCD rombusz kerulete es BCD haromszogek keruletenek osszegenel 24 cm- rel kevesebb?


2021. márc. 30. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Lerajzoltad? Ha nem, tedd meg, különben nem fogod érteni. Azén rombuszomnál az alsó csúcs lesz A, és az óramutató járásával ellentétesen haladok a betűzésnél.

Az ABD kerülete 32 cm, ennyi lesz a BCD kerülete is, hiszen a rombusz szimmetrikus.

A rombusz kerülete = ABD - BD + BCD - BD = 64 - 2 BD

A feladat elmondja, hogy a rombusz kerülete a két hátomszög kerületénél 24 centivel kevesebb. (Valószínűleg elírtad a feladatot.) Tehát:

64 - 24 = 64 - 2BD

BD = 12 Ez az egyik átló.

AB = AD = (32 - BD) / 2 = 10

Innen már csak egy Pithagorasz-tétel, és megvan a másik átló.

2021. márc. 30. 13:33