2021. márc. 30. 13:23
1/1 anonim válasza:
Lerajzoltad? Ha nem, tedd meg, különben nem fogod érteni. Azén rombuszomnál az alsó csúcs lesz A, és az óramutató járásával ellentétesen haladok a betűzésnél.
Az ABD kerülete 32 cm, ennyi lesz a BCD kerülete is, hiszen a rombusz szimmetrikus.
A rombusz kerülete = ABD - BD + BCD - BD = 64 - 2 BD
A feladat elmondja, hogy a rombusz kerülete a két hátomszög kerületénél 24 centivel kevesebb. (Valószínűleg elírtad a feladatot.) Tehát:
64 - 24 = 64 - 2BD
BD = 12 Ez az egyik átló.
AB = AD = (32 - BD) / 2 = 10
Innen már csak egy Pithagorasz-tétel, és megvan a másik átló.