Valaki tudna ebben nekem segíteni? Előre is köszönöm!!2021. márc. 9. 13:44
1/4 anonim válasza:
A rombusz átlói merőlegesen felezik egymást. Így derékszögű háromszögeket kapsz, melyekből könnyű kiszámolni a rombusz oldalát. Utána koszinusztétellel számolható az egyik szög, a másik meg annak a kiegészítő szöge lesz.
2/4 anonim válasza:
Egyes is jól mondja.
Én az első szöget számolnám máshogy:
Ugyebár megvan a derékszögű háromszöged amiknek 8 és 10 a befogói. És akkor a tangens definícióból:
tan α/2 = 8/10 <=> α/2 = 38,66° <=> α = 77,32°
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 9. 14:09
4/4 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek ezzel. :)
2021. márc. 9. 14:10