Egy rombusz átlói 16cm és 20cm hosszúak. Mekkorák a rombusz szögei?

Valaki tudna ebben nekem segíteni? Előre is köszönöm!!

2021. márc. 9. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A rombusz átlói merőlegesen felezik egymást. Így derékszögű háromszögeket kapsz, melyekből könnyű kiszámolni a rombusz oldalát. Utána koszinusztétellel számolható az egyik szög, a másik meg annak a kiegészítő szöge lesz.
2021. márc. 9. 13:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyes is jól mondja.

Én az első szöget számolnám máshogy:

Ugyebár megvan a derékszögű háromszöged amiknek 8 és 10 a befogói. És akkor a tangens definícióból:

tan α/2 = 8/10 <=> α/2 = 38,66° <=> α = 77,32°

2021. márc. 9. 13:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. márc. 9. 14:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek ezzel. :)
2021. márc. 9. 14:10