Rombusz hasáb lefestjük

e=8mm

f=6mm

M=2000mm


20 db szögvasat lefestünk

Hány db festékes dobozra va szükség ha egy doboz 0,5 kg?


1 m2= 0,2 kg



#matematika #Rombusz hasáb #Festék doboz #Jegyet kapunk rá #Légyszi nem akarok megbukni
2021. jan. 19. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg értelmesen leírni a feladatokat!
2021. jan. 19. 11:55
 2/3 A kérdező kommentje:
A tanár igy írta fel a táblára, és le akarja osztályozni, nekünk is az a problémák hogy ezt nem lehet értelmezni.
2021. jan. 19. 12:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Talán rombusz alapú/keresztmetszetű hasáb, ahol a rombusz két átlója van megadva: e,f, ill. a hasáb magassága/hossza: M

Rombusz oldala: a, ahol a^2 = (e/2)^2 + (f/2)^2 = 25 => a = 5mm.

A hasáb egy oldalának nagysága: M*a = 2m * 0,005m = 0,01m^2.

A hasáb alapjának nagysága: e*f/2=0,006 * 0,008 /2 = 0,000024m^2

A hasáb felszíne: 4*0,01 + 2*0,000024 =0,040048m^2

20db hasábé(=szögvas??)=0,80096m^2

0,80096*0,2=0,160192kg festék kell, tehát egy 0,5kg festék bőven elég.

Egyébként passz. Lehet mivel szögvas, nem kell minden oldalát lefesteni. Az átló sejtést jól igazolhatja, hogy az oldal egészre jött ki. A végeredmény mivel nem valami szép, elbizonytalaníthat a feladat helyes értelmezését illetően. :)

2021. jan. 19. 13:36