Hogy kell megoldani ezt a matek(trigonometria) feladatot?


gyök(2)*cos(2x) = sin(x) + cos(x)


eljutottam odáig, hogy cos(x+45°)= 1/2

de a megoldókulcsban három megoldás van erre és valahogy nem találom

(megoldások elv:

x1= -45° + k*180°; x2= 15° + l*360fok°; x3= -105° + m*360°)



2021. jan. 12. 21:27
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Alakítsd át másodfokú egyenletté!: sin(x) = y
2021. jan. 29. 05:57
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

sqrt(2)*cos(2x)=sqrt(2)*(sinx*cos45°+cosx*sin45°)

cos(2x)=sin(x+45°)

cos(2x)=cos(45°-x)

2x=45°-x+k*360° vagy 2x=-45°+x+l*360°

3x=45°+k*360° vagy x1=-45°+l*360°

x2=15°+k*120°

2021. jan. 29. 10:07
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#2: Ez elegáns.
2021. jan. 29. 11:00