gyök(2)*cos(2x) = sin(x) + cos(x)
eljutottam odáig, hogy cos(x+45°)= 1/2
de a megoldókulcsban három megoldás van erre és valahogy nem találom
(megoldások elv:
x1= -45° + k*180°; x2= 15° + l*360fok°; x3= -105° + m*360°)
2021. jan. 12. 21:27
1/3 anonymousreview60 válasza:
Alakítsd át másodfokú egyenletté!: sin(x) = y
2/3 anonim válasza:
sqrt(2)*cos(2x)=sqrt(2)*(sinx*cos45°+cosx*sin45°)
cos(2x)=sin(x+45°)
cos(2x)=cos(45°-x)
2x=45°-x+k*360° vagy 2x=-45°+x+l*360°
3x=45°+k*360° vagy x1=-45°+l*360°
x2=15°+k*120°