Hiányoztam a suliból karantén miatt és holnap fogok majd előszőr menni!Nem értem az anyagot!Segítsetek ebben a két feladatban!
1,Két szám különbsége 408,arányuk 11:19 melyek ezek a számok?
2, három szerelő egy autó meg javításáért 136 000 Ft-ot kapott mennyit kaptak külön-külön, ha az egyik 4órát a másik 5órát harmadik 7órátt dolgozott rajta a munkadíjat a munkaidő arányában osztják szét!
2021. jan. 12. 19:48
1/6 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek!
2021. jan. 12. 20:02
2/6 anonim válasza:
összesen 4+5+7=16 órát dolgoztak,
136e/16 = 8500Ft a bére 1 embernek 1 órára,
nade aki 4 órát dolgozott az 4*8500=34ezret,
aki 5-t az 5*8500= 42500,
7*8500= 59500 Ft-ot kap.
_____________________________________________
az arányaik különbségét megnézed: 19-11=8
408/8=51
51*19=969, 51*11=561, 969-561=408
3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!Akkor az elsőt jól csináltam a másodikat nem
2021. jan. 12. 20:45
4/6 Tom Benko válasza:
Ilyenkor azért jó lenne látnunk valami önálló tevékenységet is.
5/6 anonim válasza:
#2 vagyok, önállóan csináltam meg :D