Irjunk fel egy olyan masodfoku egyenletet melynek ket gyoke a megadott x1 es x2, a foegyutthato pedig a megadott "A" szám!
Feladat:elso: x1=x2=0; "A"=1
Masodik: X1=-1;X2=-5;"A"=1
Tudnatok segiteni? Vagy legalabb a megoldast leirni?
2019. nov. 24. 13:28
1/1 anonim válasza:
Gyöktényezős alak: (x-x1)×(x-x2)=0
(x-0)×(x-0)=0 amiből x^2=0 egyenlet adódik.
(x+1)×(x+5)=0 amiből x^+6x+5=0 egyenlet adódik.