Irjunk fel egy olyan masodfoku egyenletet melynek ket gyoke a megadott x1 es x2, a foegyutthato pedig a megadott "A" szám!

Feladat:elso: x1=x2=0; "A"=1

Masodik: X1=-1;X2=-5;"A"=1

Tudnatok segiteni? Vagy legalabb a megoldast leirni?



2019. nov. 24. 13:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyöktényezős alak: (x-x1)×(x-x2)=0


(x-0)×(x-0)=0 amiből x^2=0 egyenlet adódik.

(x+1)×(x+5)=0 amiből x^+6x+5=0 egyenlet adódik.

2019. nov. 24. 13:52