Fizika házit valaki elmagyarázná?


3 feladat a házi


1.Egy hajóskapitány azt észleli, hogy a hajó előtt egy farönk úszik a vízen. A rönk hányadrészét látja, ha a fa sűrűsége 700 kg/m3


2. Egy szörfdeszka 12 kg, térfogata 120 liter, vízen sikló felülete 1,2m2. Ha a deszkára rááll egy 60 kg tömegű szörföző, mennyivel süllyed lejjebb a deszka?


3. Egy 1,5 dm élhosszúságú, 700 kg/m3 sűrűségű tömör fakockát fonállal a vízzel telt medence aljához kötünk. Mekkora erő feszíti a fonalat, ha a kocka teljesen a víz alatt van?


2019. szept. 23. 18:03
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. A víznél könnyebb test egy hányada (x) kilátszik, a többi (1-x) a vízbe merül. Ekkora térfogatnyi víz felhajtóereje azonos a test súlyával:

V_test*rho_test*g*[(1-x)+x]=(1-x)*V_test*rho_víz*g.

A válasz egyenletrendezéssel adódik.

2019. szept. 23. 18:32
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

2. A szörföző súlyával (m*g=60kg*10m/s^2) a deszka beljebb (deltah) süllyedt hányada (A*deltah 1,2m2*deltah) által kiszorított víz által keltett felhajtóerő tart ellen:

m*g = A*deltah*rho_víz*g

2019. szept. 23. 18:45
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

3.

F_fonálfeszítő = F_felhajtó = m_kiszorítottvíz*g - m_fakocka*g

2019. szept. 23. 18:52