9-es fizika. Valaki elmagyarázná részletesen?


Vízszintes síkon 5N erő hatására 0,6m/s2 gyorsulással mozog egy test. Ha a ráható húzőerő 3N, akkor a gyorsulása 0,2m/s2.

Mekkora a test tömege, és a súrlódási együttható?

Előre is köszi :)



#fizika ##newton
2018. ápr. 2. 18:38
 1/1 anonim ***** válasza:

F=m*a


F az erők eredője, ami Fhúzó - Fsúrlódás

Fhúzó-Fsúrlódás=m*a



Felírjuk a két esetet:

1.

5-Fs = m*0,6

2. 3-Fs = m*0,2


Az Fs mindkét esetben ugyanakkora, nem függ se a húzóerőtől, se a gyorsulástól.


Ez két egyenlet 2 ismeretlennel, meg kell oldani.


1-ből:

Fs = 5-0,6*m

2-ból:

Fs = 3-0,2*m


Ezek egyenlőek:

5-0,6m = 3-0,2m

2=0,4m

m=5 kg.


Fs = 5-0,6*5=2N


Fs = nű*m*g

nű = 2N/(5kg*10m/s^2) = 2/50 = 0,04

2018. ápr. 2. 18:56