Vízszintes síkon 5N erő hatására 0,6m/s2 gyorsulással mozog egy test. Ha a ráható húzőerő 3N, akkor a gyorsulása 0,2m/s2.
Mekkora a test tömege, és a súrlódási együttható?
Előre is köszi :)
#fizika ##newton
2018. ápr. 2. 18:38
1/1 anonim válasza:
F=m*a
F az erők eredője, ami Fhúzó - Fsúrlódás
Fhúzó-Fsúrlódás=m*a
Felírjuk a két esetet:
1.
5-Fs = m*0,6
2. 3-Fs = m*0,2
Az Fs mindkét esetben ugyanakkora, nem függ se a húzóerőtől, se a gyorsulástól.
Ez két egyenlet 2 ismeretlennel, meg kell oldani.
1-ből:
Fs = 5-0,6*m
2-ból:
Fs = 3-0,2*m
Ezek egyenlőek:
5-0,6m = 3-0,2m
2=0,4m
m=5 kg.
Fs = 5-0,6*5=2N
Fs = nű*m*g
nű = 2N/(5kg*10m/s^2) = 2/50 = 0,04