Matek házit nem értem! Valaki segítene?


Egy 5.4m hosszú, 360 cm széles, 2m 70cm magas szobát ki akarunk festeni. Mennyibe kerül, ha a mester négyzetméterenként 2,50eurót kér? Az ablakok és az ajtók területe mintegy 6négyzetméter.


Egy szoba 5.6m hosszú és 3.2m magas. Az alapterülete 24.64négyzetméter. Milyen széles a szoba? Mekkora a térfogata?

||Az előző órán hiányoztam amikor ilyeneket vettünk. ||



2018. jan. 15. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ki kell számolni a szoba felszínét, négyzetméter lesz, majd a 6-ot kivonni belőle és ezt beszorozni 2,5 euróval.

A=2(ab+ac+bc)-6 (ablak)

Legjobb lenne centiméterbe átírni az adatokat.



A másiknál megvan afva az alapterület T=ab=24,64 m2 amiből a=5,6 számold ki ez lesz "b", ilyen széles a szoba.

Majd V=abc=24,64*b*3,3

2018. jan. 15. 16:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, ott méterbe kellene, számolni, elírtam.
2018. jan. 15. 16:12
 3/5 anonim ***** válasza:
3,2 a "c"
2018. jan. 15. 16:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2018. jan. 15. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, egy másik hülyeség

V=5,6*b*3,2

De remélem érthető

2018. jan. 15. 19:37