Unokatesómék matek házit kaptak és nem tudjuk rá a választ, tudnátok segiteni?

Egy kétjegyű számjegyeinek különbsége 4. Ha a tizesek számát 5-el növelem, az egyesek számát 5-el csökkentem, majd az eredeti és a változtatott 2 jegyű számot összeadom, a legnagyobb 2jegyű prím számot kapom.

2017. nov. 30. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

kétjegyű szám tehát

10a+b


és tudjuk, hogy a-b=4 (persze a feltétel takarhatja azt is, hogy b-a=4)

15a + b-5


15a+10a +b + b-5 = legnagyobb kétjegyű prím a 97



van két egyenletünk


a-b=4 -> a=4+b

25a+2b-5=97


ezt kell megoldani

2017. nov. 30. 17:52
 2/3 anonim ***** válasza:

26


6-2=4


26 +50-5=71


26+71=97

2017. nov. 30. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:

A gondolatmenet mögötte:


1.Legnagyobb 2 jegyű prím :97

2.ha x-hez hozzáadok 50-et (első szj-et növelem 5-tel)

3.x+50 - ből kivonok 5-t (2.szj csökken öttel)

4.x+50-5 - höz hozzáadom az eredeti számot

5.x+50-5+x =97 - tel lesz egyenlő


Ez rendezve 97-45 =2x

2017. nov. 30. 18:09