Egy kétjegyű számjegyeinek különbsége 4. Ha a tizesek számát 5-el növelem, az egyesek számát 5-el csökkentem, majd az eredeti és a változtatott 2 jegyű számot összeadom, a legnagyobb 2jegyű prím számot kapom.2017. nov. 30. 17:35
1/3 anonim válasza:
kétjegyű szám tehát
10a+b
és tudjuk, hogy a-b=4 (persze a feltétel takarhatja azt is, hogy b-a=4)
15a + b-5
15a+10a +b + b-5 = legnagyobb kétjegyű prím a 97
van két egyenletünk
a-b=4 -> a=4+b
25a+2b-5=97
ezt kell megoldani
3/3 anonim válasza:
A gondolatmenet mögötte:
1.Legnagyobb 2 jegyű prím :97
2.ha x-hez hozzáadok 50-et (első szj-et növelem 5-tel)
3.x+50 - ből kivonok 5-t (2.szj csökken öttel)
4.x+50-5 - höz hozzáadom az eredeti számot
5.x+50-5+x =97 - tel lesz egyenlő
Ez rendezve 97-45 =2x