Nem ertem a matek hazit (a hianyzo meroszamokat ird fel 10 hatvanyakent), segitenetek?


Elvileg jegyet kapunk ra, es nem tudom hogy kene megcsinalni. Ha leirnatok a megoldast vagy hogy megertsem azt nagyon megkoszonnem:)

szoval:

A hianyzo meroszamokat ird fel 10 hatvanyakent.

a) 6,5 m2=......dm2=.......cm2=.......mm2

b) 3,8 m3=......hl........dm3........dl

c) 5,2 kg=......dkg=.......g=.......mg



2017. máj. 30. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Mármint normálalakban, vagy ténylegesen a 10 hatványaként (mely esetben ez egy logaritmusos feladat)?

Mert ha normálalakban, akkor 6,5 m2 az 6,5x10^2 dm2 ami 6,5x 10^4 cm2, stb. Ha a másik, akkor be kell ütni a számológépbe a 650 10-es alapú logaritmusát.

Bocsánat, ha túlbonyolítom.

Ha csak az a gond, hogy a váltószámokat nem tudod, akkor

1 m2 = 10^2 dm2 = 10^4 cm2 = 10^6 mm2,

1 m3 = 1 hl = 10^2 dm3 = 10^3 dl (mert 1 dm3 az 1 l)

1 kg = 10^2 dkg = 10^3 g = 10^6 mg

Ui.: sajnálom, ha valahol elírtam, előfordulhat.

2017. máj. 30. 17:52
 2/2 Arp Du ***** válasza:

1 m3= 10 hl= 10^3 dm3= 10^4 dl

(mert 1 m3= 1000 l

1 hl= 100 l

1 dm3= 1 l)

2017. máj. 30. 21:36