SEGÍTESÉG!2021. márc. 26. 09:57
1/3 anonim válasza:
Az eredeti számot fel lehet írni így: 30x+1
Ha felcseréljük a számjegyeit:
10x+3x
30x+1x=2*(10x+3x)+15
31x=26x+15
5x=15
x=3
Vagyis a szám: 30×3+1×3=93
2/3 anonim válasza:
Bocs, az első sorban van egy hiba, az eredeti számot így lehet felírni: 30x+1x
3/3 anonim válasza:
3:1 -es aránnyal három ilyen kétjegyű szám van 31 62 93
Ezek közül csak a 93 -ra igaz a második állítás.
Az egész megfejtés kb 20 másodperc. Fejben.