Egy kétjegyű szám számjegyeinek összege 9.ha a számjegyeket felcseréljük az új szám az eredeti háromszorosánál 27-tel nagyobb.melyik ez a szám? egy ismeretlenessel kéneaz egyenlet,de sehogy nem jön ki egész szám.

2021. febr. 12. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. számjegy: x

2. számjegy: 9-x

Eredeti szám: 10x + 9 - x = 9x + 9

Új szám: 10(9-x) + x = 90 - 10x + x = 90 - 9x

A feladat ezt mondja:

90 - 9x = 3(9x + 9) + 27

90 - 9x = 27x + 27 + 27

90 - 9x = 27x + 54

90 = 36x + 54

36x = 36

x = 1

Az eredeti szám 18.

2021. febr. 12. 14:11
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. febr. 12. 14:16