2021. febr. 12. 14:06
1/2 anonim válasza:
1. számjegy: x
2. számjegy: 9-x
Eredeti szám: 10x + 9 - x = 9x + 9
Új szám: 10(9-x) + x = 90 - 10x + x = 90 - 9x
A feladat ezt mondja:
90 - 9x = 3(9x + 9) + 27
90 - 9x = 27x + 27 + 27
90 - 9x = 27x + 54
90 = 36x + 54
36x = 36
x = 1
Az eredeti szám 18.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2021. febr. 12. 14:16