Ezeknek a feladatoknak megoldását haelmagyaráznátok nagy segítség lenne! usp=sharingA határértékszámítás tulajdonságait felhasználva mennyi a sorozat határértéke,feltéve hogy van?

[link]

2021. márc. 25. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

c) 1/(1+(3/2))


d) végtelen


e) 0

2021. márc. 25. 21:04
 2/3 A kérdező kommentje:

Légyszi kifejtenéd bővebben mert nekem a c re 4/9 a d re 1/0

Az e az jó de csak azért gondoltam arra mert a nevezőben nagyobb szám van bizonyítani nem tudom

2021. márc. 25. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha 1/0 jött ki, az eléggé végtelen... Akkor lenne gond, hogyha 0/0 jönne ki, mert akkor kb. bármi lehet (utána kellene számolni).


Jó lenne, hogyha leírnád, hogy hogyan számoltál, mert akkor lehetne tudni, hogy mi a hiba.


c) Egyszerűsítsünk a számlálóval:


1 / ( 1/gyök(4n+5) + gyök( (9n+1)/(4n+5) )


Itt vétettem egy hibát, mert benéztem. Az 1/gyök(4n+5) 0-hoz tart (az 1-et nem osztottam, az volt a hiba). A gyök( (9n+1)/(4n+5) ) kifejezésben a (9n+1)/(4n+5) ránézésre 9/4-hez tart, ennek a gyöke pedig 3/2-hez.


Tehát a határérték: 1/(3/2) = 2/3


e) Átalakítható így a tört: 3 * (3/5)^n. A (3/5)^n igencsak 0-hoz tart, így 3*0=0, a határérték 0.

2021. márc. 25. 21:59