Hogyan tudom a 2021 számot átváltani tizesből 5-ös számrendszerbe?


2021. márc. 21. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
2*5^3+2*5+1
2021. márc. 21. 17:47
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. márc. 21. 17:50
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 ez mámeg hogy jött ki neked? főleg az 5^3 érdekelne...
2021. márc. 21. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez első rosszat írt.


31041=3*5^4+1*5^3+0*5^2+4*5^1+1*5^0=2021

2021. márc. 21. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Bocs én ötösből tízesbe váltottam!

2021=404*5+1

404=80*5+4

80=16*5+0

16=3*5+1

3=0*5+3

Megoldás: 31041

2021. márc. 21. 17:56
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 a jó. A módszer lépésről lépésre a maradékos osztások elvégzésével:

2021:5=404 maradt 1

404:5=80 maradt 4

80:5=16 maradt 0

16:5=3 maradt 1

3:5=0 maradt 3

A maradékok alulról felfelé egymás után írva a szám 5-ösben, vagyis 31041

2021. márc. 21. 17:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit még hozzátennék, hogy bármilyen számrendszerből bármilyenbe ilyen módon kell átváltani. Tehát ha elsajátítod a módszert, akkor nem lehet gondod mással sem, csak 5 helyett mindig a számrendszer alapját kell használni a számolásnál.
2021. márc. 21. 19:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2021. márc. 21. 21:33