2021. márc. 21. 17:44
2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. márc. 21. 17:50
3/8 anonim válasza:
#1 ez mámeg hogy jött ki neked? főleg az 5^3 érdekelne...
4/8 anonim válasza:
Ez első rosszat írt.
31041=3*5^4+1*5^3+0*5^2+4*5^1+1*5^0=2021
5/8 anonim válasza:
Bocs én ötösből tízesbe váltottam!
2021=404*5+1
404=80*5+4
80=16*5+0
16=3*5+1
3=0*5+3
Megoldás: 31041
6/8 anonim válasza:
#4 a jó. A módszer lépésről lépésre a maradékos osztások elvégzésével:
2021:5=404 maradt 1
404:5=80 maradt 4
80:5=16 maradt 0
16:5=3 maradt 1
3:5=0 maradt 3
A maradékok alulról felfelé egymás után írva a szám 5-ösben, vagyis 31041
7/8 anonim válasza:
Én annyit még hozzátennék, hogy bármilyen számrendszerből bármilyenbe ilyen módon kell átváltani. Tehát ha elsajátítod a módszert, akkor nem lehet gondod mással sem, csak 5 helyett mindig a számrendszer alapját kell használni a számolásnál.
8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2021. márc. 21. 21:33