2012. nov. 11. 21:48
1/2 bongolo válasza:
Osztani kell 2-vel, és a maradékokat visszafelé (jobbról balra) leírni. Ezt mindaddig kell folytatni, amíg 0 nem lesz az eredmény.
pl. 23 átírása:
23/2 = 11, marad 1
11/2 = 5, marad 1
5/2 = 2, marad 1
2/2 = 1, marad 0
1/2 = 0, marad 1
kijött a nulla, kész.
A maradékokat kellett jobbról balra leírni (most alulról felfelé), tehát ez lett:
10111