Hogyan kell egy számot átváltani tizesből kettes számrendszerbe? FONTOS!

2012. nov. 11. 21:48
 1/2 bongolo ***** válasza:
100%

Osztani kell 2-vel, és a maradékokat visszafelé (jobbról balra) leírni. Ezt mindaddig kell folytatni, amíg 0 nem lesz az eredmény.

pl. 23 átírása:

23/2 = 11, marad 1

11/2 = 5, marad 1

5/2 = 2, marad 1

2/2 = 1, marad 0

1/2 = 0, marad 1

kijött a nulla, kész.

A maradékokat kellett jobbról balra leírni (most alulról felfelé), tehát ez lett:

10111

2012. nov. 11. 21:54
 2/2 anonim válasza:
Mozaik verseny? :D
2012. nov. 14. 18:00