1)Van egy forgáskúp , a palástja egy negyed kör
a) alkotó=10cm
Mekkora a felszíne,térfogata?
2) egy sátor (forgáskúp alkú, nincs alja) átlója 2m átmérője szintén.
Mekkora a felszíne ?
A válaszokat köszönöm !
2021. márc. 17. 10:05
1/4 anonim válasza:
1)
a=10
2*r*Pi=2*10Pi/4 => r=2,5
m=sqrt(a^2-r^2)
Helyettesíts be a képletekbe!
2)
Értelmetlen feladat. A forgáskúpnak nincs átlója.
2/4 A kérdező kommentje:
Az sqrt mi ?
2021. márc. 17. 11:03
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. márc. 17. 11:43