Megoldjátok ezeket a feladatokat ? (Matek)


1)Van egy forgáskúp , a palástja egy negyed kör

a) alkotó=10cm

Mekkora a felszíne,térfogata?



2) egy sátor (forgáskúp alkú, nincs alja) átlója 2m átmérője szintén.

Mekkora a felszíne ?

A válaszokat köszönöm !



2021. márc. 17. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

a=10

2*r*Pi=2*10Pi/4 => r=2,5

m=sqrt(a^2-r^2)

Helyettesíts be a képletekbe!


2)

Értelmetlen feladat. A forgáskúpnak nincs átlója.

2021. márc. 17. 10:11
 2/4 A kérdező kommentje:
Az sqrt mi ?
2021. márc. 17. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:
négyzetgyök
2021. márc. 17. 11:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. márc. 17. 11:43