Megoldjátok légyszíves ezt a két feladatot?


1) Mekkora a 12 cm sugarú körbe írt szabályos tízszög oldala?


2) Egy kör sugara 4cm. Mekkora a hozzátartozó szabályos húr és érintő nyolcszög oldala kerülete és területe?



2020. ápr. 26. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


1)

sin(18°)=a/24

a=24*sin(18°)=7,42


2)

Szabályos húr nincs.

tg(22,5°)=b/8

b=8*tg(22.5°)=3,31

K=8*b=20,51

Z=8*4^2*sin(45°)/2=32*sqrt(2)=45,24


A linket nézd meg! Onnan értheted meg a számolást!

2020. ápr. 26. 14:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
2020. ápr. 26. 16:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszadó, hogy érted azt, hogy szabályos húr nincs?

Mármint ha jól értem itt egy szabályos húrnyolcszög kell, ami nyilvánvalóan létezik.

2020. ápr. 26. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Helyesen leírva:

"szabályos húr- és érintő nyolcszög"

2020. ápr. 26. 17:49