1) Mekkora a 12 cm sugarú körbe írt szabályos tízszög oldala?
2) Egy kör sugara 4cm. Mekkora a hozzátartozó szabályos húr és érintő nyolcszög oldala kerülete és területe?
2020. ápr. 26. 14:28
1/4 anonim válasza:
1)
sin(18°)=a/24
a=24*sin(18°)=7,42
2)
Szabályos húr nincs.
tg(22,5°)=b/8
b=8*tg(22.5°)=3,31
K=8*b=20,51
Z=8*4^2*sin(45°)/2=32*sqrt(2)=45,24
A linket nézd meg! Onnan értheted meg a számolást!
2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
2020. ápr. 26. 16:14
3/4 anonim válasza:
Első válaszadó, hogy érted azt, hogy szabályos húr nincs?
Mármint ha jól értem itt egy szabályos húrnyolcszög kell, ami nyilvánvalóan létezik.
4/4 anonim válasza:
Helyesen leírva:
"szabályos húr- és érintő nyolcszög"