Megoldjátok ezt a fizika feladatot? Többi lent!


1. Egy követ kútba ejtünk, a leérkező kő koppanását az elejtéstől számított 7,7s múlva halljuk.

Milyen mély a kút?


2. Hányadik emeletről esett le az a virágcserép, amelyik az 5. emeleti ablak előtt 0,12s alatt haladt el.

Az emeletek magassága 3m, az ablakoké pedig 1,2m.

Képletek: v=g*t

h=(g*t2(négyzet))/2

v2(négyzet)=2*g*h


v- sebesség

g- gravitációs állandó ( a feladatban 10-nek, nem 9,81-nek használjuk)

h- magasság

t- idő



2016. febr. 26. 15:41
 1/9 A kérdező kommentje:
A válaszokat légyszi számozzátok meg, hogy melyik feladathoz tartozik ( pl. 1. v=..... az eredmény=.... és h 2. h=....)
2016. febr. 26. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Esküdni mernék, hogy ezt komolyan gondolod. :)
2016. febr. 26. 16:54
 3/9 A kérdező kommentje:
a feladatot légyszi :)
2016. febr. 26. 17:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű képletbehelyettesítés. Mi bajod van?
2016. febr. 26. 18:05
 5/9 Minekvan ***** válasza:
A kút elég mélynek tűnik, vegyük figyelembe a hang sebességét is?
2016. febr. 27. 11:21
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen 340m/s
2016. febr. 27. 20:51
 7/9 Minekvan ***** válasza:

Ez esetben az idő t= te+th, t=7,7s

te= kő esésének ideje

th= a visszatérő hang ideje


A kút mélysége h ami egyben a kő és hang útja.


tahát a kő h=gt^2/2 utat tesz meg, a hang pedig h=v*th


Mivel h=h, g*te^2/2 = v*th


t=te + th

kétismeretlenes egyenlet rendezésével másodfokú egyenletté alakul


5te^2+340te-2618=0 az egyik gyöke te=6,983s.


a képletbe visszaszámolva h= 10*6,893^2/2= 243,8m mély a kút.


a hang útja h=340*0,717=243,78m, tehát h=h kerekítve.

2016. febr. 27. 22:30
 8/9 A kérdező kommentje:
a 2618 honnan jött?
2016. febr. 28. 08:56
 9/9 Minekvan ***** válasza:

340(t-te)=10*te^2/2


10*te^2+680*te-680*7,7=0 /:2, mert a t=7,7s

5*te^2+340te-2618=0

2016. febr. 28. 09:41