(x+3)-2x=15

2015. jan. 29. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ezt is: x+(3-2x)=15
2015. jan. 29. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:
old meg te! nézd át a tanultakat és aztán old meg
2015. jan. 29. 16:16
 3/7 A kérdező kommentje:
de lécci segítsetek mert a helyettesítő tanár nem tanít csak föladott dolgokat
2015. jan. 29. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ezt a pofonegyszerű feladatot nem tudod megoldani, de internetezel? Elsüllyednék szégyenemben a helyedben.
2015. jan. 29. 16:27
 5/7 anonim válasza:
2015. jan. 29. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:

basszus!


az egyenleteket úgy képzeld el, mint a mérleget ... az egyenlőségjel mindkét oldalához ugyanannyit kell adni, elvenni, szorozni, osztani, hogy a mérleg nyelve ne billenjen ki

mindezt addig kell csinálni, míg az egyik oldalon 1X lesz, a másik oldalon pedig csak egy szám


állj neki

2015. jan. 29. 16:59
 7/7 Vree ***** válasza:
100%

Nem árt tudni, azt se, hogy a zárójel milyen műveletek esetében bontható fel és hogyan.


pl: ebből mi lesz?


((1+2)-3)+1=

válasz:

1+2+3+1=

nem is változott semmi lol


Na és ebből?

((2+1)-(3-1+2)=

válasz:

2+1-3+1-2=

Hoppá, mínuszból mínusz, abból plusz lesz, ha negítív számot adsz hozzá valaminek az meg ugyanaz az eredmény, mintha kivonnád, jó lesz erre emlékezni.

talán könnyebb, ha kirakod a + jeleket a pozitív számok elé is:

((+2+1)-(+3-1)=


Akkor most oldd meg ezt:


7x-2x=?


Válasz: 5x


Jé, ez ugyanaz, mint a rendes kivonás/összeadás! királyok vagyunk.


akkor ezt:

(x+y) - 5y + 6x =?


válasz:

=7x+6y


Azta, egyre királyabbak vagyunk!


x+y+1+4y=?


válasz:

=x+5y+1


(a sorrend tökmindegy, csak az a lényeg, hogy az ugyanolyan fajtájúakat vonjuk össze.)


Namost akkor jön a nagy kihívás! Elhagyjuk az összeadás-kivonást és belépünk a félelmetes, rettenetes OSZTÁS-SZORZÁS világába! húúúú


2x=6

x=?


Melyik az a szám, amit 2-vel megszorozva 6-ot kapsz?


Na, vajon melyik?


x=3! Úgy van! Látod, hogy ügyes vagy! :) <3


Nagy taps a leendő matekbajnoknak! :)


Hogy is kaptad meg ezt az eredményt? Hogyan írhatod meg máshogyan?

Ha A szorozva B-vel = C, akkor C osztva B-vel = A, nem igaz?

(hagyom hogy ezt megrágd egy kicsit)

Sőt - fantasztikus dolog - C osztva A-vel = B ! Hát ez fantasztikus!


Ezt hívjuk úgy, hogy C az A és B SZORZATA.


Ha a szorzat két komponensét összeszorzod, akkor a szorzatot kapot.

Ha a szorzatot elosztod a komponensek közül az egyikkel, a másikat kapod.


Tehát ezt úgy is előadhattad volna, hogy

2x=6

x=6/2


Csak elosztod az egyenlet oldalát a másikkal.


Mi van, ha az egyenlet egyik oldala tele van mindenféle vacakkal?

Mondjuk:


4x + 21 + y + e + 9z = 0

x=?


Csak átviszel mindent a másik oldalra, és AZTÁN osztod el! piskóta az egész.


4x + 21 + y + e + 9z = 0

4x = -21 - y - e - 9z


x= ( -21 - y - e - 9z ) / 4


Akkor most próbáld meg a házi feladatot te. :D


Majd mondjuk, hogy jó-e.

2015. jan. 29. 19:00