Ezt hogyan kell kiszámolni, megoldani?


Pl.: cosB = 0,6868

Matek háziban kaptuk és vissza is kell küldeni a tanárnak, de az utolsó pár órán nem nagyon figyeltem, és fogalmam sincs mit kéne ezzel kezdenem. Vagy csak simán keressem vissza a cos-1/sin-1 gombbal őket?

A tanár beküldte amit órán írt, de abból nem tudom levenni, hogy mit kéne csinálni vele. Főleg amelyik egyenlő 0-val vagy 1-gyel, mert azokat visszakeresni sem tudom. Amúgy a szögeket kell meghatározni, ha esetleg nem nézitek meg a képet.

És természetesen nem azért küldtem el az összes példát hogy valaki csinálja már meg helyettem, csak azok alapján ha esetleg valaki elmagyarázná nekem, az úgy tök jó lenne.

A linken a példák vannak, ha valaki tudna segíteni megköszönném.


[link]



2021. márc. 15. 07:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Vissza kell keresned, tudnod kell a szögfüggvények periódusát, és azt, hogy egy perióduson belül az 1-nél kisebb abszolút értékű értékeket a szinusz és a koszinusz kétszer veszi fel.

1) cos(gamma)=1 => gamma=k*360°

2) sin(alfa)=0 => alfa=k*180°

3) cos(béta)=0,6868 => béta=+-42,6°+k*360°

4) delta1=45°+k*360°, delta2=135°+k*360°

5) epszilon=+-97°+k*360°

6) mű1=-25,6°+k*360°, mű2=205,6°+k*360°

(k tetszőleges egész számot jelöl)

2021. márc. 15. 08:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs! 3) 42,6 helyett 46,6 kell.
2021. márc. 15. 08:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2021. márc. 15. 09:00