Az új 4 szj-ű számot úgy alakítom ki, hogy az 1. szj-hez hozzáadok 2-t, a 2. szj-ből kivonok 2-t, a 3. szj-et megszorzom 2-vel, a 4. szj-et elosztotom 2-vel. Az új szám szj-einek összege is 20.2021. márc. 8. 17:45
1/2 anonim válasza:
x+y+z+t=20 (1)
x+y+2z+t/2=20 (2)
--------------------
(1)-(2) => ... => t=2z => z lehet 0,1,2,3,4
x+y=20-3z
Ha z=0, akkor x+y=20, ez nem lehet.
Ha z=1, akkor x+y=17, ekkor x>=8, ez nem lehet.
Ha z=2, akkor x+y=14, ekkor a jó számok:
7724 - 9542
6824 - 8642
5924 - 7742
Ha z=3, akkor x+y=11, ekkor a jó számok:
7436 - 9263
6536 - 8363
5636 - 7463
4736 - 6563
3836 - 5663
2936 - 4763
Ha z=4, akkor x+y=8, ekkor a jó számok:
6248 - 8084
5348 - 7184
4448 - 6284
3548 - 5384
2648 - 4484
1748 - 3584
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 21. 10:34