Minimum hány számot kellene próbálni, hogy biztosan kitaláljam az új számot? 4 számjegyű szám számjegyeinek összege 20.

Az új 4 szj-ű számot úgy alakítom ki, hogy az 1. szj-hez hozzáadok 2-t, a 2. szj-ből kivonok 2-t, a 3. szj-et megszorzom 2-vel, a 4. szj-et elosztotom 2-vel. Az új szám szj-einek összege is 20.

2021. márc. 8. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

x+y+z+t=20 (1)

x+y+2z+t/2=20 (2)

--------------------

(1)-(2) => ... => t=2z => z lehet 0,1,2,3,4


x+y=20-3z


Ha z=0, akkor x+y=20, ez nem lehet.


Ha z=1, akkor x+y=17, ekkor x>=8, ez nem lehet.


Ha z=2, akkor x+y=14, ekkor a jó számok:

7724 - 9542

6824 - 8642

5924 - 7742


Ha z=3, akkor x+y=11, ekkor a jó számok:

7436 - 9263

6536 - 8363

5636 - 7463

4736 - 6563

3836 - 5663

2936 - 4763


Ha z=4, akkor x+y=8, ekkor a jó számok:

6248 - 8084

5348 - 7184

4448 - 6284

3548 - 5384

2648 - 4484

1748 - 3584

2021. márc. 8. 19:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 21. 10:34