2021. febr. 17. 11:12
1/3 anonim válasza:
A koszinusztétellel bármelyik szögét meg tudod határozni.
2/3 anonim válasza:
cos(gamma)=(15^2+18^2-20^2)/(2*15*18) => gamma=73,98°, hegyesszög
3/3 Adrian.Leverkuhn válasza:
Éppen egy órával ezelőtt oldottam meg egy másik kérdező hasonló problémáját. Bemásolom az ottani megoldást, csak a számokat kell kicserélned a Te feladatodhoz.
Adatok: a= 11 cm, b = 9 cm és c = 6 cm. Hagyományosan az "a" oldallal szemben alfa, b oldallal szemben béta és c oldallal szemben gamma szög legyen.
1. lépés: koszinusztétellel kiszámoljuk a legnagyobb belső szöget (alfa), ami a 11 cm-es (leghosszabb) oldallal szemben található.
a^2 = b^2 + c^2 - 2*b*c*cos(alfa)
121 = 81 + 36 - 2*9*6*cos(alfa)
121 = 117 - 108cos(alfa)
4 = -108cos(alfa)
-0,0370 = cos(alfa)
92,12 fok = alfa