UtalomATavoktatast kérdése:

Egy háromszög belső szögeinek aránya 1:3:5. Mekkorák a háromszög oldalai, ha a legnagyobb oldal 20 cm?

A háromszög szögei kijöttek, az alfa=20fok, béta=60fok, gamma=100fok. Viszont ahogyan ezek megvannak a sinus tétellel számolnám a kimaradó 2 oldalt, de mindig nagyobb eredmény jön ki mint 20cm. 20cm-nél nagyobb viszont nem lehet, mivel a 2 oldal kisebb ennél.

2021. febr. 7. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha leírod a számítást, meg tudjuk mondani, hogy hol a hiba. De valószínűleg rosszul írod fel a tételt, az a baj.
2021. febr. 7. 22:04
 2/4 anonim ***** válasza:
17,6 és 6,9 cm jött ki nekem. Szerintem nem jól szoroztad be a felírt tételt.
2021. febr. 7. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:

a/20=sin20°/sin100°

a=20*sin20°/sin100°=6,95


b/20=sin60°/sin100°

b=2*sin60°/sin100°=17,59

2021. febr. 8. 10:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a sor

"b=2*sin60°/sin100°=17,59"

elírás, helyesen


b=20*sin60°/sin100°=17,59

2021. febr. 8. 19:34