A háromszög szögei kijöttek, az alfa=20fok, béta=60fok, gamma=100fok. Viszont ahogyan ezek megvannak a sinus tétellel számolnám a kimaradó 2 oldalt, de mindig nagyobb eredmény jön ki mint 20cm. 20cm-nél nagyobb viszont nem lehet, mivel a 2 oldal kisebb ennél.2021. febr. 7. 21:41
1/4 anonim válasza:
Ha leírod a számítást, meg tudjuk mondani, hogy hol a hiba. De valószínűleg rosszul írod fel a tételt, az a baj.
2/4 anonim válasza:
17,6 és 6,9 cm jött ki nekem. Szerintem nem jól szoroztad be a felírt tételt.
3/4 anonim válasza:
a/20=sin20°/sin100°
a=20*sin20°/sin100°=6,95
b/20=sin60°/sin100°
b=2*sin60°/sin100°=17,59
4/4 anonim válasza:
Ez a sor
"b=2*sin60°/sin100°=17,59"
elírás, helyesen
b=20*sin60°/sin100°=17,59