2021. febr. 15. 09:41
2/2 anonim válasza:
... szerint: m^2=6*10=60 => m=2*sqrt(15)
A Pitagorasz-tétel alapján:
a^2=36+60=96 => a=4*=sqrt(6)
b^2=100+60=160 => b=4*sqrt(10)
T=a*b/2=16*sqrt(15)