Mekkora a derékszögű háromszög területe és befogói, ha az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót 6 és 10 egység hosszú szakaszokra bontja?


2021. febr. 15. 09:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Magasságtétel ;)
2021. febr. 15. 10:00
 2/2 anonim ***** válasza:

... szerint: m^2=6*10=60 => m=2*sqrt(15)

A Pitagorasz-tétel alapján:

a^2=36+60=96 => a=4*=sqrt(6)

b^2=100+60=160 => b=4*sqrt(10)

T=a*b/2=16*sqrt(15)

2021. febr. 15. 15:22