Egy háromszög oldalai 12,16,18cm. Hosszúak. Mekkora szakaszokra vágja a 18cm-es oldalt a szemközti szög felezője?

2014. máj. 17. 17:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Legyen az egyik rész x, ekkor a másik rész 18-x lesz (ekkor x+18-x=18, visszakapjuk az eredeti oldalt).


A szögfelezőtétel értelmében


12/x=16/(18-x) /*x*(18-x)

216-12x=16x /+12x

216=28x /:28

216/28=54/7=x, ekkora lesz az egyik rész. A másik rész így 18-54/7=72/7 lesz.

2014. máj. 17. 18:04