2014. máj. 17. 17:59
1/1 anonim válasza:
Legyen az egyik rész x, ekkor a másik rész 18-x lesz (ekkor x+18-x=18, visszakapjuk az eredeti oldalt).
A szögfelezőtétel értelmében
12/x=16/(18-x) /*x*(18-x)
216-12x=16x /+12x
216=28x /:28
216/28=54/7=x, ekkora lesz az egyik rész. A másik rész így 18-54/7=72/7 lesz.