Egy háromszög oldalainak hossza 10 cm,12cm,15cm. A belső szögfelezők milyen hosszúságú szakaszokra osztják a szemközti oldalakat?

2014. ápr. 3. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:

10/12 = 5/6


10/15 = 2/3


12/15 = 4/5


A szögfelező a szemközti oldalt a szomszédos oldalak arányában osztja.

2014. ápr. 3. 17:49
 2/3 A kérdező kommentje:

Így jó:

x/15-x=10/12

y/10-y=15/12

z/12-z=10/15

2014. ápr. 3. 18:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen az oldalak osztótényezője:

λa = a/(b + c)

λb = b/(a + c)

λc = c/(a + b)


Ezekkel az oldalak részei

a1 = c*λa

a2 = b*λa


b1 = a*λb

b2 = c*λb


c1 = b*λc

c2 = a*λc


Lehet behelyettesíteni. :-)

2014. ápr. 3. 23:41