Fizika SOS? Egy szánkó a rajta ülő gyerekkel együtt 60 kg. A szánkó és a hó között a súrlódási együttható 0,02. Többi lent


Részletesen légyszi


(a) Mekkora gyorsulással mozog a vízszintes talajon a szánkó, ha 50 N nagyságú erővel húzzuk?

(b) Mekkora erővel kell húznunk a szánkót, ha azt szeretnénk, hogy állandó sebességgel haladjon?


2021. febr. 10. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Fs=0,02*60*g

a) 50-Fs=60*a


b)Fs

2021. febr. 10. 21:45