45°-os lejtőn 10 N súlyú ládát egyenletesen eresztünk lefelé. Mekkora, a lejtő síkjával párhuzamos erőt kell kifejteni, ha a csúszási súrlódási együttható 0,1?


2021. febr. 9. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

mű*G*cos(alfa)+F=G*sin(alfa)

sqrt(2)/2+F=10*sqrt(2)/2

F=9*sqrt(2)/2

2021. febr. 9. 10:33
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi az sqrt mit jelent?
2021. febr. 9. 10:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Négyzetgyök


sin45°=cos45°=sqrt(2)/2

2021. febr. 9. 10:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 9. 11:27