Valaki103739 kérdése:

Gépkocsi kereke és az aszfalt között tapadási surlódási együttható 0,4. A gépkocsi álló helyzetből indul. Mekkora úton érheti el a gépkocsi a 108 km/h sebességet ha nen csúszik meg?


2021. jan. 25. 08:34
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

A kocsi súlya: m * g

tapadási erő: 0,4 * m * g.

Ha ennél nagyobb erővel gyorsít a kerék, akkor kipörög, tehát ez a maximális gyorsító erő.

Ha a kocsi 30 m/s sebességgel mozog, a mozgási energiája 1/2 * m * v² = 450 * m.

Ekkora munkát kell végezni rajta a gyorsítás során. W = F * s

450 * m = 0,4 * m * g * s

450 = 0,4 * g * s

450 = 4 * s

s = 112,5 m

2021. jan. 25. 10:14
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 25. 10:27