2021. jan. 25. 08:34
1/2 anonim válasza:
A kocsi súlya: m * g
tapadási erő: 0,4 * m * g.
Ha ennél nagyobb erővel gyorsít a kerék, akkor kipörög, tehát ez a maximális gyorsító erő.
Ha a kocsi 30 m/s sebességgel mozog, a mozgási energiája 1/2 * m * v² = 450 * m.
Ekkora munkát kell végezni rajta a gyorsítás során. W = F * s
450 * m = 0,4 * m * g * s
450 = 0,4 * g * s
450 = 4 * s
s = 112,5 m
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. jan. 25. 10:27