A lejtőn felfelé mozog egy test. A lejtő hajlásszöge 30°. A csúszási súrlódási együttható a lejtő és a test között 0,1. Mekkora gyorsulással mozog a test felfelé?Mekkora gyorsulással mozog a test lefelé?


2021. febr. 9. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:

mozgató erő: m*g*sin30°

surlódási erő: m*g*mű*cos30°


m*g*sin30°-m*g*mű*cos30°=m*a

g(1/2-0,1*sqrt(3)/2)=a

2021. febr. 9. 19:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. febr. 9. 20:36